فصلنامه مطالعات سیاسی جهان اسلام دارای مجوز رسمی انتشار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت علوم تحقیقات و فناوری به انتشار مقالات  حاصل از پژوهش های علمی در حوزه مسائل متنوع سیاسی و بین المللی جهان اسلام اقدام می نماید. این فصلنامه به ابتکار گروه علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) انتشار می یابد و هیئت تحریریه آن از اساتید دانشگاه های  جهان  شامل ایران، ترکیه ، اندونزی و فرانسه می باشد.

قصلنامه از مقالات به زبانهای فارسی، عربی و انگلیسی استقبال می کند. بدیهی است مقالات پژوهشگران با رتبه استادیاری به بالا و مقالات حاصل از رساله دکتراء دانشجویان و یا دانش آموخته گان مقطع دکتراء قابل دریافت و ارسال به داوری است.

موضوعات متنوع سیاسی و بین المللی جهان اسلام محور مقالات می باشد. رعایت قواعد مقالات علمی پژوهشی شامل

1.نوآوری و بکر بودن موضوع

2. برخورداری از ساختار نظری به موازات ارائه داده های مصداقی جدید

3. استفاده از منابع دسته اول و یا کتب و مقالات معتبر بین المللی

4. رعایت قواعد شکلی نگارش و ارجاعات درون متنی ( مدل شیکاگو)

5. ویرایش متن و صحیح بودن کامل مقالات انگلیسی و عربی

الزامی است.

همچنین این فصلنامه از مقالاتی استقبال می­کند که موضوعات سیاسی و بین­المللی جهان اسلام را پوشش دهد و شامل حوزه­های متنوعی گردد که در قالب یکی از محورهای ذیل قرارگیرد:

 

    سیاست و حکومت در یکی از کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی

   مسائل سیاسی و بین­المللی مرتبط با مسلمانان در جهان

  وضعیت مسلمانان در کشورهای مختلف

  تبیین تاثیر انقلاب اسلامی ایران در جهان اسلام و مباحث جنبش­های اسلامی

 

با عنایت به اینکه فصلنامه­های زیادی به مسائل ایران می­پردازد، از مقالاتی با محور ایران استقبال می­شود که نگاهی تطبیقی با یکی از کشورهای اسلامی داشته باشد و یا تاثیر چشمگیر مسائل ایران را بر معادلات جهان اسلام تبیین نماید.

 

پژوهشگران عزیز می توانند از طریق ثبت نام در سامانه نشریه مطالعات سیاسی جهان اسلام و سپس ورود به سامانه به آدرس   http://psiw.journals.ikiu.ac.ir  به شکل الکترونیکی اقدام به ارسال مقاله نمایند. برای دریافت اطلاعات بیشتر به بخش راهنمای نویسندگان مراجعه نمائید.